Nawet podczas okazjonalnej jazdy na rowerze warto mieć przy sobie kilka narzędzi oraz akcesoriów, które pomogą w przypadku usterki. O które dokładnie przyrządy chodzi oraz jakie czynności można wykonać przy ich użyciu? Zachęcamy do lektury.

Mała pompka rowerowa

Zwłaszcza podczas pokonywania dalszych tras warto mieć przy sobie niewielką pompkę, która pozwoli na uzupełnienie powietrza w kole. Atutem tego typu akcesoriów są niewielkie wymiary, a także niska cena wynosząca średnio od 20 do 50 zł (w ofercie online).

Narzędzie Multitool

Narzędzie Multitool ma wielkość scyzoryka, jednak można przy jego zastosowaniu wykonać naprawdę wiele napraw. Najlepiej, aby posiadało ono klucz imbusowy, płaski albo oczkowy, dobrany do śrub w danym rowerze. Co istotne, niektóre z takich akcesoriów posiadają dodatkowo tzw. skuwacz do łańcucha. Ten ostatni może być przydatny zwłaszcza podczas jazdy w trudniejszym terenie.

Paski zaciskowe

Podczas jazdy w trasie często zdarza się, że poluzowaniu ulegają kable lub linki. Na szczęście z problemem tym łatwo można sobie poradzić dzięki paskom zaciskowym, aż do momentu wizyty w serwisie rowerowym. Takie akcesorium nie tylko jest lekkie, ale także niewielkie, zdecydowanie warto mieć więc je ze sobą i pomóc sobie w trudniejszych sytuacjach na drodze.

Zaworki do dętki

Agresywna jazda w trudnym terenie również może doprowadzić do zerwania zaworka dętki. Jest to niewielki element, dlatego ponownie warto mieć go w swoim podręcznym narzędziowniku rowerowym, aby w przypadku takiego problemu móc przykręcić nowy.

Zapasowa dętka

Zapasowa dętka to akcesorium raczej dla zaprawionych w bojach rowerzystów, którzy jeżdżą często i na dalsze wyprawy. Dzięki temu w sytuacji przebicia mogą samodzielnie wymienić ten element oraz cieszyć się dalszą jazdą.

Jak widać jest wiele akcesoriów, które zdecydowanie warto mieć przy sobie podczas jazdy na rowerze, również na krótszych trasach. Jeśli dodatkowo poszukujesz serwisu rowerowego oraz miejsca w którym zakupisz odpowiednie akcesoria, to koniecznie się z nami skontaktuj.